FRAKCJE WYSTĘPUJĄCE W GRZE

SAMOTNICY

Najliczniejsza grupa społeczna w Zonie. Należą do niej wszyscy "cywile", których do Zony przygnał ślepy los: poszukiwacze przygód, zbieracze skarbów, awanturnicy, osoby chcące zdobyć sławę i bogactwo, byli wojskowi i naukowcy.

Jest to najbardziej neutalna ze wszystkich grup w Zonie. Osoby do niej należące mogą współpracować praktycznie z każdą inną frakcją (no, może prócz Mutantów i Monolitu). Nie znaczy to oczywiście, że inne frakcje z radością przywitają łażącego po Zonie samopas stalkera, jednak jeżeli by się im zasłużyć...

Stylizacja: (przykład)
- cywilny ubiór
- elementy pancerzy, masek p-gaz, liczników itp.

WOJSKO

Siły zbrojne wysłane do Zony w celu przejęcia nad nią choć częściowej kontroli. Strzegą dróg, patrolują granice, tropią bandytów i anarchistów. Prócz zwykłych wojskowych znajdziemy również oddziały elitarne - “Specnaz” - zazwyczaj wysyłane w celu przeprowadzenia akcji ratunkowych lub wypełniania innych misji specjalnych.

Frakcja stricte militarna - posiada 3/4 wszystkich zasobów amunicji w Zonie. Panuje w niej ścisła hierarchia i dryl wojskowy. I bez dyskusji!

Stylizacja: (przykład)
- pełne umundurowanie
- zielony beret z naszywką rangi wojskowej

BANDYCI

Członkowie świata przestępczego, którzy przybyli do Zony: złodzieje, mordery, szubrawcy i... przestępcy podatkowi ( ;) ). Korzystając z nikłej kontroli rządu nad Zoną ściągnęli do niej ze wszystich stron. Nie liczą się z nikim - liczy się dla nich wyłącznie zysk.

Bezwględni w dążeniu do zarobku. Nieważne czy pochodzi z rabunku, sprzedaży narkotyków, handlu bronią czy okupów. Bandycji nie muszą dbać o reputację, jednak ceną za to jest nieustanna nagonka ze strony Wojska.

Stylizacja: (przykład)
- skórzane elementy ubioru (płaszcz, kurtka)
- emblematy oparte na kościach/czaszkach itp

MONOLIT

Sekta wyznawców świętego kryształu, majacego znajdować się w sercu Zony - Monolitu. Od swego powstania grupa ta usiłuje zapobiec wszelkim próbom dotarcia do centrum Zony, by chronić Monolit przed innymi. Grupa wrogo nastawiona do wszystkich innych frakcji.

Nie do końca wiadomo skąd frakcja czerpie swoje doskonałe wyposażenie. Sprawia to, że spotkania z Monolitem zazwyczaj kończą się śmiercią... po którejś stronie lufy.

Stylizacja: (przykład)
- umundurowanie metro
- brązowo-oliwkowe elementy wyposażenia

POWINNOŚĆ

Organizacja paramilitarna znana z dyscypliny i wojskowego zacięcia. Członkowie Powinności za swój podstawowy obowiązek uważają ochronę świata zewnętrznego przed niebezpieczeństwami Zony.

Współpracując z wojskiem "Powinność" strzeże granic Zony. Od niepamiętnych czasów między nią a Wolnością trwa otwarty konflikt. Dzięki układom z Wojskiem, Powinność jako jedyna może liczyć na większą przychylność władz. Jest to widoczne zwłaszcza w ich doskonałym wyposażeniu bojowym.

Stylizacja: (przykład)
- umundurowanie w kolorze czarnym
- liczne czerwone elementy wyposażenia - naszywka określajaca stopień w hierarchii

WOLNOŚĆ

Anarchiści i śmiałkowie, którzy – jak sami twierdzą – walczą o swobodny dostęp do Zony. W zawiązku z tym są w nieustannym konflikcie z Wojskowymi a zwłaszcza z Powinnością. Ci bojownicy o wolność chcą się podzielić z resztą świata wiedzą o Zonie i znieść monopol państwa na sekrety i cuda Zony.

Dzięki "luźnemu" podejściu i niechęci do jakiejkolwiek kontroli żyją w miarę dobrych stosunkach z Bandytami. Dzięki układom na czarnym rynku frakcja może liczyć na znaczne fundusze w twardej walucie.

Stylizacja: (przykład)
- umundurowanie flectarn
- liczne zielone elementy wyposażenia

CZYSTE NIEBO

Jedna z najtajniejszych frakcji w Strefie. Pierwotnie frakcja została założona prawdopodobnie przez naukowców z Agropromu, którzy po ewakuacji pozostali w Zonie aby ją badać. Innymi członkami frakcji są zwykli stalkerzy, którzy dołączyli do niej ze swoich własnych, rzadko ujawnianych powodów.

Ciężko powiedzieć coś więcej o tej frakcji. Nie jest nawet dokładnie znana lokalizacja jej bazy.

Stylizacja: (przykład)
- błękitna cywilna góra umundurowania

NAJEMNICY

Grupa byłych wojskowych, ściągnięta przez Gishera do Zony w celu ochrony Baru. Finansowani przez Barmana są doskonale wyposażeni. O ile potrzebujesz dodatkowej "siły persfazji" można wynająć ich jako swoją gwardię.

Znani z bezwzględności i lojalności dla swojego klienta. To jedyni ludzie, przy krótych możesz być pewien, że nie zarobisz zdradzieckiej kulki w plecy... dopóki im płacisz.

Stylizacja:
- oliwkowy/granatowy kombinezon
- czarna kamizelka taktyczna
- naszywka frakcji