GŁÓWNE POSTACIE FABULARNE

SZTAB SIŁ ZBROJNYCH

*********************************************

PUŁKOWNIK ZAJCEW

Dowódca oddziałów mieszanych Wojsk Wewnętrznych i Sił Zbrojnych Ukrainy. Absolwent Kijowskiej Szkoły Sztabu generalnego, obecnie z ramienia ukraińskiego GRU, nadzoruje proces zbierania danych o Zonie, anomaliach i zjawiskach. Skierowany do Zony już dobre kilka lat temu, żelazną ręką dowodzi siłami zbrojymi, osiągając jak dotąd znaczne skucesy w swojej pracy.

PODPUŁKOWNIK ŻANA POPOWA

Były lekarz wojskowy. Od niedawnego awansu polowego piastuje obowiązki zastępcy dowódcy Wojska. Niech nie zwiedzie Cię jej medyczna przeszłość - Popowa byłaby pierwszą osobą, która dobiłaby rannego, gdyby tylko ten jej podpadł. Kiedykolwiek i czymkolwiek.

PODPUŁKOWNIK GERHARD VAZKO

Afera korupcyjna, oraz niedawny zamach na dowódcę sił zbrojnych, skłoniły Sztab Generalny do skierowania w region Zony sił VSR. Odpowiedzialność za insekcję wojskową przyjął ambitny oficer znany z braku uprzedzeń i pełnej neutralności politycznej. Niektórzy obawiają się, że Wraz z pojawieniem się MP w Zonie, skończą się czasy bezkarnego wykorzystywania swojego statusu przez wojskowych.

MAJOR KOTOWSKI

Oficer komórki, zajmującej się zbieraniem informacji wywiadowych. Otoczony porurą sławą najlepszego ukraińskiego specjalisty od przesłuchań. Faktem jest, że trafiający do niego przestępcy rzadko opuszczają pokój przesłuchań bez uszczerbku na zdrowiu (psychicznym bądź fizycznym).

MAJOR BORYS DIESELOV

Dowódca grupy uderzeniowej sił specjalnych, nazywanej przez stalkerów "Specnazem Strefy". Dowodzi najlepiej wyposażonym i wyszkolonym oddziałem wojska, sprowadzonym do Zony w celu pacyfikacji najgroźniejszych elementów świata przestępczego. .

MAJOR ASKEL MAJAKOWSKI

Jedna z najbardziej liczących się osób w Sztabie wojsowym. Major Majakowski odpowiada za zbieranie i analizę wszelkich informacji wywiadowczych. Dysponując siatką agentow infiltrujących niemal każdą grupę społeczną w Zonie jest zdecydowanie jedną z najlepiej poinformowanych osób w tym rejonie świata.

KAPITAN ALEKSEI VADIM

Sadystyczny i nieobliczalny. Po przejściu indoktrynacji został wcielony do wojska a jego niecodzienna sława przyczyniła się do szybkich awansów i skierowania do korpusu oficerów. Podejrzany o branie łapówek, został karnie wysłany do Kontyngentu Mieszanych Wojsk Wewnętrznych i Sił Zbrojnych Ukrainy gdzie przejął funkcję głównego kwatermistrza.

KAPITAN FIODOR METZEGER

Brat Tolika - dowódcy Powinności, zabitego przez anarchistów z ugrupowania Wolność. Dowodzi posterunkiem wojskowym, w południowej częsci Kordonu. Bezwzględny dla ludzi mających powiązania z Wolnością, przeciw której prowadzi osobistą vendettę. W relacjach pozostaje nieufny do wszystkich poza ludźmi z Powinności.

KAPITAN WLADIMIR COLINSKI

Bez wątpienia jeden z najbardziej lojalnych i oddanych sprawie żołnierzy stajonujących w Zonie. Gdy dodać do tego doskonałe wyniki osiągane na testach taktycznych i sprawnościowych, można zadać sobie pytanie co ten doskonały oficer robi w Strefie? Odpowiedź jest prosta - pięć nagan za wyjątkowe okrucieństwo, nagłośnionych przez media, potrafi przeszkodzić w każdej karierze...

PORUCZNIK ŁAWROW

Główny lekarz szpitala wojskowego. Znana z nałogowego palenia papierosów i szorstkiego obycia. Po prostu właściwy człowiek na właściwym miejscu.

STALKERZY

*********************************************

BARMAN - GISHER

Człowiek prowadzący różnorakie interesy z Baru. To do niego zgłaszają się stalkerzy szukający zarobku. Nic dziwnego - to chyba jedyne miejsce w Zonie, gdzie przehandlować można każdą informację czy fant. W obecnych czasach, Igor Gisherowicz jest niewątpliwie jest jedną z najważniejszych postaci w Zonie. Z uwagi na handel tajnymi informacjami, Gisher nie jest jednak zbyt "popularny" w kręgach wojska.

BARMAN - KAMZA

Zaangażownie Gisherowicza w czarne interesy poza Zoną, zmusiło go do wzięcia wspólnika przy prowadzonym interesie. Kamzy nie interesują wprawdzie tajne dane operacyjne, jednak nie znajdziesz w Zonie człowieka, który równie chętnie napije się z Tobą, jak też kupi niemal każdy fant jaki znajdziesz w strefie.

KRASNY

Nie masz gdzie wydać gotówki? Zgłoś się w Barze do tego człowieka. Choć nie do końca wiadomo w jaki sposób, Krasny potrafi załatwić niemal każdy sprzęt możliwy do zdobycia w strefie. Począwszy od najrzadszych leków przeciwpromiennych, a skończywszy na zaawansowanych modułach naukowych. Wprwdzie ceny towaru nie należą u niego do najniższych (a wręcz przeciwnie), jednak cóż to za problem dla bogatego stalkera.

LEŚNIK

Jedyny cywil, który leganie pozostał za Kordonem. Ponoć miekszał na tych terenach jeszcze przed powstaniem Zony i kategorycznie odmówł ewakuacji. Jak nikt zna ścieżki otaczajace lasy dookoła Gwiazdy, włączając w to świetną zajomość lokalnej fauny i flory.

ROKKA

Możnaby go określić jednym słowem - przewodnik. Zna się ze strefa tak dobrze, że nwet mutanty zdająsię go unikać. Za drobną opłatą zaprowadzi cię bezpiecznie niemal w każde miejsce w Zonie. Podobno kiedyś był członkiem sekty zwanej "Monolitem", jednak wydaje się być to nieprawdopodobne (a jeżeli tak było to i tak jako dezerter ma nad sobą wyrok śmierci).

SOLDAT

Osobisty ochroniarz płk. Zajcewa. Można tylko domyslać się czemu dowódca wojska wziął do tej roli "zwykłego" cywila, zamiast skorzystać z usług świetnie wyszkolonych członków Specnazu.

"MORIARTY"

To ponoć on stoi za wieloma "dziwnymi" zdarzeniami - pojawieniem się najemników w Zonie, nagłym bogactwem Bandytów, uaktywnieniem Stacji Anten... Ponoć...
Istotnym jest, że kontaktuje się wyłącznie z tymi, z którymi chce się skontaktować.

NAUKOWCY

*********************************************

INŻYNIER

Po tragicznych wydarzeniach jakie rozegrały się w Barze, Matiej "MadRat" Gryzunow na pewien czas zapadł się pod ziemię. Ludzie podejrzali, że zginął w jakiejś anomalii albo padł łupem mutantów, dopóki patrol Powinności nie natrafił na przedstawicieli ugrupowania Czyste Niebo. Okazało się, że niedoceniany dotąd "Szczur", ściśle współpacuje z tą grupą, pełniąc tam rolę głównego technika.

PROF. ZEMAN

Szef ekspecycji naukowej w Zonie. Młodo wyglądający jegomość, znany na wschodzie ze swoich prac w dziedzinach Fizyki, Chemii oraz Biochemii. Znany ze skłonności do pracy w "polu", swoje główne zainteresowanie znajduje w anomaliach jakie wytwarza Zona. Lekkoduch, czerpie orgomną radość ze swojej pracy

MGR YURI WOROŃSKI

Członek jednej z pierwszych ekspedycji które zapuściły się w głąb Zony. Z racji doświadczenia w eksploracji strefy jest najcześciej wysyłanym "w teren" pracownikiem Instytutu. Od wielu lat pracuje nad uzbrojeniem, które mogłoby skutecznie razić zmutowaną faunę Zony.

LEK. ALFRED BORUTA

W młodości trafił do szpitala wojskowego, gdzie okazało się, że jest bardzo pojętnym uczniem. Potrafi zajmować się najbardziej odrzucającymi przypadkami. Jest bardzo lojalny wobec swojej grupy, jednak jego współpracownicy nieco obawiają się go, podejrzewając niekiedy o skłonności do kanibalizmu.

LEK. MED. POLA

Drobne dziewczę o delikatnych rysach twarzy to jedna z najbardziej pokręconych osób Zony. Przez jej specyficzne poczucie humoru zdaje się nie zważać na tragiczne warunki, jakie ją otaczają, lecz możesz mieć pewność, że jako medyk nie ma sobie równych i w sytuacji kryzysowej zawsze utrzyma zimną krew

DOWÓDCY FRAKCJI

*********************************************

MORGAN

Nie do końca wiadomo, jak udało jej się osiągnąć tak wysoki status w półświadku przestępczym, jednak fakty pozostają faktami.
Morgan jest obecnie numerem jeden, wśród złodziei, oszustów i morderców w Zonie (jakkolwiek to nie brzmi, więc raczej nie próbuj jej tego powiedzieć w ten sposób wprost ;-)).

MJR ADRIEN STANEWICZ

Dowódca sił Powinności, który stara się odbudować dawną świetność frakcji. Ze względu na wszechstronne wykształcenie i doskonały zmysł taktyczny, w przeciwnieństwie do większości "tępych trepów z Powinności" (jak nazwani są przez Wolność), nawet przez wrogów jest uważany za godnego przeciwnika.

EZZU

Dowódca Wolności. Ciężko wprawdzie powiedzić, aby "dowodził" w pełnym (wojskowym) tego słowa znaczeniu, jednak dzięki ogromnemu poważniu jakiego dorobił się wśród współbraci, cieszy się powszechnym posłuchem. Pozostając we wrogich relacjach z Wojskiem i Powinnością jest też jednym z najbardziej poszukiwanych "anarchistów" w Zonie.

PONI

Dowódca nowej w Zonie frakcji zwanej "Czystym Niebem". Na razie nie wiadomo o nim niczego pewnego.

CZARNY

Dowódca Najemników. Skąd Gisher wytrzasnął najemników do niewdzięcznej roboty jaką jest ochrona Baru? To pozostaje jego słodką tajemnicą. Co można powiedzieć o ich dowódcy? To po prostu świetnie wyszkolony żołnierz, dla którego liczą się tylko dwie rzeczy: wykonanie przyjętego zlecenia i pieniądze. W tej kolejności.

GURU MONOLITU

Niewielu miało dość szcześcia, by zobaczyć go twarzą w twarz i ujść z życiem. Wraz z grupą fanatycznie oddanych czcicieli zony, strzeże wstępu do jej centralnej części. Wyposażony w najnowocześniejszy egzoszkielet i obładowany amunicją przypomina opancerzonego anioła śmierci dla tych, którzy ośmielą się wtargnąć na teren Gwiazdy.